Skip to main content
پروژه هاساختمان اداری تجاری صنعتی

ساختمان اداری توشه بر

By اکتبر 17, 2022ژوئن 3rd, 2024بدون دیدگاه

معرفی پروژه

موقعیت: تهران، سهروردی

وضع موجود:

بنای موجود در پروژه ساختمان اداری توشه بر، ساختمانی مسکونی در سه طبقه واقع در ضلع جنوبی اتوبان رسالت در منطقه سهروردی بود. در این منطقه با ترکیبی از ساختمان‌های قدیمی مسکونی متاثر از معماری مدرن ایران و نیز ساختمان‌های اداری و مسکونی ساخته‌شده با فرهنگ بساز بفروشی روبرو بودیم. حتی سخت گیری های متداول کمیته نما هم نتوانسته باعث چیره شدن معماری ارزشمند بر معماری بی هویت بدنه شهری شود. ترکیب آشنای گرانیت مشکی و طوسی در نما بدون کانسپت و گچبری‌های بی‌هویت در داخل بنای قدیمی ما رو در دسته‌‌ی دوم قرار میداد.
برنامه اولیه پروژه توسط کارفرما، تبدیل این بنا به بنایی اداری جهت اضافه شدن به ساختمان اداری مجاور بود با ایجاد کمترین تغییر در پلان.

طراحی نما

در طراحی نما تصمیم گرفتیم از بستر موجود پیروی کنیم. این تصمیم و نیز امکان ایجاد تنوع در بافت متریال مورد استفاده رو به سمت آجر سفید سوق داد. برای ایجاد تنوع در بافت و نیز ایجاد مانع نسبی برای دید و آلودگی صوتی ترافیک غرب به شرق بزرگراه رسالت ستونی از آجر مشبک در سطح غربی نما استفاده کردیم که همین بافت در حجم‌های باکس راه پله استفاده شد. همین عنصر آجر مشبک در پروژه دپوی کانتینر شرکت توشه بر واقع در اشتهارد هم در ادامه روند طراحی استفاده گردید.

گفتنی است طرح نمای پروژه به عنوان طرح برگزیده کمیته نمای منطقه ۷ انتخاب شد.

نمای جنوبی ساختمان اداری توشه بر که تنها از حیاط دید داشت با حرکت‌هایی افقی از سیمان سفید و نرده‌های فلزی طوسی رنگ تعریف شد تا باکس‌های گل در بالکن‌ها تنها عنصر رنگی نمای جنوبی باشند.

طراحی داخلی

در طراحی داخلی ساختمان اداری با جابجایی در ورودی واحد فضای ورودی تعریف شد و در شمال واحد با وجود نور ضعیف‌تر، به دلیل دید بسیار مناسب به فضای سبز جبهه جنوبی بزرگراه رسالت با پارتیشنی کاملا شفاف اتاق مدیریت هر واحد رو تعریف کردیم. با دیواره‌هایی از آجر سفید سرویس بهداشتی و آشپزخانه از فضای کار جدا شد.

فضای بیرونی

پلن پروژه

فضای داخلی

طرح و پرسپکتیو اولیه

نظر خود را بنویسید